sobota, 4 maja 2024

Uczniowie z klasy 1a z SP w Janiszewicach na przedstawieniu pt. „Gwiazdy leśnej estrady”

W dniu 10 lutego 2022 roku uczniowie z klasy 1a Szkoły Podstawowej  im. Ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach uczestniczyli w przedstawieniu o charakterze profilaktycznym pt. „Gwiazdy leśnej estrady”. Spektakl odbył się w sali widowiskowej w MDK RATUSZ w Zduńskiej Woli.

To pouczające widowisko, z doskonałą muzyką, pełne humoru i specjalnych efektów świetlnych oraz elementów edukacyjnych i profilaktycznych. Obfitujące w zaskakujące wydarzenia przedstawienie bawi, a zarazem uczy właściwych postaw. Śledząc wartką akcję, dzieci niepostrzeżenie dowiadują się, że podróże kształcą, jak ważna jest nauka języków obcych, że wspólne życie w Europie daje możliwość wymiany kulturalnej i integracji z osobami za granicy, że należy szanować zwyczaje panujące w danym kraju oraz zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Spektakl został przygotowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem o/ w Kutnie, z którym Gmina Zduńska Wola współpracuje od lat wspierając zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji dzieci.

Udział dzieci w spektaklu został w całości sfinansowany przez Urząd Gminy Zduńska Wola.

.