środa, 1 maja 2024

Remont drogi Karsznice-Ostrówek zakończony

W poniedziałek, 21 grudnia, otwarto oficjalnie do użytkowania drogę gminną w miejscowościach Karsznice i Ostrówek.  Inwestycja pn. Rozbudowa drogi gminnej nr 119060E w miejscowościach Karsznice i Ostrówek, obejmowała wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodnika, rowów, poboczy, przepustów pod zjazdami, przepustu na rzece oraz wyniesionych  przejść dla pieszych.

Na całym odcinku drogi rozebrano istniejącą nawierzchnię bitumiczną i wykonano nową z nowymi warstwami konstrukcyjnymi. Jezdnia drogi gminnej po rozbudowie ma szerokość 5,50 m. Szerokość ciągu pieszego po rozbudowie wynosi 2,0 m. Długość drogi objętej rozbudową to 2,202 m.

– Oddając mieszkańcom nowo wyremontowany odcinek drogi, mam nadzieję, że poruszający się tą drogą niechronieni uczestniczy ruchu drogowego, w szczególności dzieci, będą się czuli bezpiecznie. Pragniemy, aby gmina Zduńska Wola była dobrze skomunikowaną gminą. – powiedział Henryk Staniucha, wójt Gminy Zduńska Wola.

W dzisiejszym uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli zaproszeni goście: Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Polak oraz Paweł Rychlik, Stanisław Muszyński, doradca Wojewody Łódzkiego, Marlena Sagan, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Dorota Więckowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, radni Rady Gminy Zduńska Wola oraz sołtysi miejsca.

Projekt zrealizowany został w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019-2028. Wartość inwestycji wynosi 4.200 000 zł, z czego kwota dofinansowania to prawie  3 mln. Głównym wykonawcą robót była firma Hucz sp. z o.o. sp. komandytowa, która realizowała prace przy wsparciu podwykonawców firmy F. H. U. MARTOM i DROMAK Sp. z o.o.