piątek, 15 października 2021

Informacja o XXXVII sesji Rady Gminy Zduńska Wola

Zduńska Wola, dnia 22.09.2021 r.

Zapraszam na obrady XXXVII sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym
(Dz. z 2021 r. poz. 1372) zwołuję XXXVII sesję Rady Gminy Zduńska Wola  w dniu
29 września 2021 roku o godzinie 14:00  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zduńska Wola, ul. Zielona 30.

Proponowany porządek posiedzenia:

1. Otwarcie XXXVII sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXVI sesji.
  4. Przyjęcie porządku obrad XXXVII sesji.
  5. Powołanie Komisji Wniosków i Uchwał.
  6. Sprawy różne.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zduńska Wola na lata 2021 – 2028.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Zduńska Wola w 2021 roku.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr 265/XXXIX/2009 Rady Gminy Zduńska Wola z dnia 26 czerwca 2009 r. w sprawie uchwalenia statutu Gminy Zduńska Wola.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola i nadania jej statutu.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i przedszkoli prowadzonych
    na terenie Gminy Zduńska Wola przez inne niż Gmina Zduńska Wola osoby prawne i fizyczne, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania oraz terminu i sposobu rozliczenia wykorzystania dotacji.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Wójta Gminy Zduńska Wola do zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego powołania Związku ZIT mającego na celu współpracę jednostek samorządu terytorialnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska Wola – Łask, służącą realizacji zadań w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
  1. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej we wsi Henryków gmina Zduńska Wola.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej we wsi Henryków gmina Zduńska Wola.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej we wsi Suchoczasy gmina Zduńska Wola.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej we wsi Polków gmina Zduńska Wola.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej we wsi Poręby gmina Zduńska Wola.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wniosku dotyczącego stawu we wsi Krobanów.
  7. Przyjęcie informacji na temat kształtowania się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zduńska na lata 2021 – 2028 po I półroczu 2021.
  8. Przyjęcie informacji z wykonania budżetu Gminy Zduńska Wola po I Półroczu 2021 roku.
  9. Zakończenie XXXVII sesji Rady Gminy Zduńska Wola.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Sakiewa

Kolej Dużych Prędkości

baner_projekt