piątek, 26 kwietnia 2024

Terminy składania wniosków na 300+, zasiłek rodzinny i świadczenia z funduszu alimentacyjnego

INFORMACJA  NA TEMAT TERMINÓW SKŁADANIA WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE, ŚWIADCZENIA RODZINNE, ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO, ŚWIADCZENIA DOBRY START  NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2020/2021.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli  informuje, że  od 1 lipca 2020 roku można składać wnioski drogą elektroniczną o ustalenie prawa do:

• świadczenia dobry start (300+),
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego,
  • zasiłku rodzinnego

na nowy okres zasiłkowy 2020/2021

Wnioski elektroniczne można składać poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS.

UWAGA!!!

➢ Osoby ubiegające się o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2020/2021 będą dokumentować sytuację dochodową rodziny za 2019 rok z uwzględnieniem sytuacji bieżącej dołączając do wniosku odpowiednie dokumenty oraz oświadczenia o dochodach.

➢ Świadczenie wychowawcze 500+ przyznawane jest do dnia 31 maja 2021 r. co oznacza, że w roku 2020 nie należy składać wniosków o niniejsze świadczenie, z wyjątkiem wniosków na nowo narodzone dzieci.
 W związku z tym wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego (500+) będzie można składać drogą elektroniczną od 1 lutego 2021 r., w formie papierowej od 1 kwietnia 2021 r.

➢ W funduszu alimentacyjnym zostały wprowadzone zmiany, które będą obowiązywały od nowego okresu zasiłkowego, czyli od 01.10.2020 r.

•  nowe kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu: 900,00 zł na osobę w.
  • reguła „złotówka za złotówkę”, która do tej pory była stosowana  w świadczeniach rodzinnych. Minimalna kwota wypłacanych świadczeń będzie wynosić 100 zł.

OD DNIA 1 SIERPNIA 2020 MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI W WERSJI PAPIEROWEJ

Więcej informacji na temat świadczeń i terminów można uzyskać pod numerem telefonu Ośrodka: 43 825 33 72 i 43 825 33 88.

W trakcie wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej w związku z COVID–19 prosimy o bezwzględne stosowanie powszechnie obowiązujących zasad sanitarno epidemiologicznych  (m.in. obowiązek noszenia maseczek oraz zachowywanie bezpiecznej odległości). W pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba. Przed wejściem do siedziby Ośrodka prosimy o dezynfekcję rąk.