Imieniny:
wtorek, 11 grudnia 2018
EnglishGermanPolish

Granty sołeckie 2017

 

Granty sołeckie 2017

 

W dniu 3 stycznia br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął uchwałę Nr 2/17
w sprawie przyjęcia “Regulaminu udzielania z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich”. Na podstawie uchwały ogłoszono nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.  

W ustalonym terminie do Urzędu Gminy Zduńska Wola wpłynęło 10 wniosków sołectw:

 • Annopole Nowe;
 • Annopole Stare;
 • Biały Ług;
 • Czechy;
 • Izabelów;
 • Kłady;
 • Ochraniew;
 • Suchoczasy;
 • Rębieskie;
 • Polków.

W celu wyłonienia wniosków do złożenia w Urzędzie Marszałkowskim Wójt Gminy Zduńska Wola zarządzeniem Nr 323/2017 powołał komisję do oceny wniosków sołectw
o przyznanie pomocy finansowej.

Komisja po dokonaniu oceny, zawnioskowała do Wójta Gminy Zduńska Wola
o złożenie 3 spośród 10 wniosków na realizację zadań:

 • Annopole Nowe – na realizację projektu pn. „Dbamy, bo nasze”. W ramach projektu zostanie zmodernizowany teren wokół strażnicy OSP w Annopolu Nowym. Projekt zakłada kontynuację utwardzenia terenu kostką brukową wokół strażnicy;
 • Biały Ług – na realizację projektu pn. „Biały Ług na przestrzeni lat”. Celem projektu jest integracja rodowitych mieszkańców Białego Ługu z nowo osiedlonymi mieszkańcami, za pośrednictwem historii, tradycji i kultury. Obchody rocznicy powstania miejscowości doskonale wpisują się w charakter wsi Biały Ług i stanowią realizację potrzeb budowania społeczeństwa wspólnotowego;
 • Kłady – na realizację projektu pn. „Z drogi na plac”. Celem projektu jest zaangażowanie społeczności lokalnej w sprawy sołectwa oraz budowanie tożsamości lokalnej poprzez wspólne zagospodarowywanie placu wiejskiego.

Zgodnie z informacją ogłoszoną w naborze wnioski realizowane będą w terminie
od 1 lipca do 15 listopada 2017 roku.

Wyniki naborów ogłoszone będą w II kwartale br. Wszystkim wnioskodawcom życzymy powodzenia przy ocenie wniosków oraz gratulujemy pomysłów.

 

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


Ochrona danych

Ochrona danych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

SIP

SIP

gpks

gpks

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook