Imieniny:
niedziela, 19 sierpnia 2018
EnglishGermanPolish

Granty sołeckie 2017

 

Granty sołeckie 2017

 

W dniu 3 stycznia br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął uchwałę Nr 2/17
w sprawie przyjęcia “Regulaminu udzielania z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich”. Na podstawie uchwały ogłoszono nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.  

W ustalonym terminie do Urzędu Gminy Zduńska Wola wpłynęło 10 wniosków sołectw:

 • Annopole Nowe;
 • Annopole Stare;
 • Biały Ług;
 • Czechy;
 • Izabelów;
 • Kłady;
 • Ochraniew;
 • Suchoczasy;
 • Rębieskie;
 • Polków.

W celu wyłonienia wniosków do złożenia w Urzędzie Marszałkowskim Wójt Gminy Zduńska Wola zarządzeniem Nr 323/2017 powołał komisję do oceny wniosków sołectw
o przyznanie pomocy finansowej.

Komisja po dokonaniu oceny, zawnioskowała do Wójta Gminy Zduńska Wola
o złożenie 3 spośród 10 wniosków na realizację zadań:

 • Annopole Nowe – na realizację projektu pn. „Dbamy, bo nasze”. W ramach projektu zostanie zmodernizowany teren wokół strażnicy OSP w Annopolu Nowym. Projekt zakłada kontynuację utwardzenia terenu kostką brukową wokół strażnicy;
 • Biały Ług – na realizację projektu pn. „Biały Ług na przestrzeni lat”. Celem projektu jest integracja rodowitych mieszkańców Białego Ługu z nowo osiedlonymi mieszkańcami, za pośrednictwem historii, tradycji i kultury. Obchody rocznicy powstania miejscowości doskonale wpisują się w charakter wsi Biały Ług i stanowią realizację potrzeb budowania społeczeństwa wspólnotowego;
 • Kłady – na realizację projektu pn. „Z drogi na plac”. Celem projektu jest zaangażowanie społeczności lokalnej w sprawy sołectwa oraz budowanie tożsamości lokalnej poprzez wspólne zagospodarowywanie placu wiejskiego.

Zgodnie z informacją ogłoszoną w naborze wnioski realizowane będą w terminie
od 1 lipca do 15 listopada 2017 roku.

Wyniki naborów ogłoszone będą w II kwartale br. Wszystkim wnioskodawcom życzymy powodzenia przy ocenie wniosków oraz gratulujemy pomysłów.