Przejdź do treści
Imieniny:
środa, 27 stycznia 2021
EnglishGermanPolish

Granty sołeckie 2017

 

Granty sołeckie 2017

 

W dniu 3 stycznia br. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął uchwałę Nr 2/17
w sprawie przyjęcia “Regulaminu udzielania z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich”. Na podstawie uchwały ogłoszono nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.  

W ustalonym terminie do Urzędu Gminy Zduńska Wola wpłynęło 10 wniosków sołectw:

 • Annopole Nowe;
 • Annopole Stare;
 • Biały Ług;
 • Czechy;
 • Izabelów;
 • Kłady;
 • Ochraniew;
 • Suchoczasy;
 • Rębieskie;
 • Polków.

W celu wyłonienia wniosków do złożenia w Urzędzie Marszałkowskim Wójt Gminy Zduńska Wola zarządzeniem Nr 323/2017 powołał komisję do oceny wniosków sołectw
o przyznanie pomocy finansowej.

Komisja po dokonaniu oceny, zawnioskowała do Wójta Gminy Zduńska Wola
o złożenie 3 spośród 10 wniosków na realizację zadań:

 • Annopole Nowe – na realizację projektu pn. „Dbamy, bo nasze”. W ramach projektu zostanie zmodernizowany teren wokół strażnicy OSP w Annopolu Nowym. Projekt zakłada kontynuację utwardzenia terenu kostką brukową wokół strażnicy;
 • Biały Ług – na realizację projektu pn. „Biały Ług na przestrzeni lat”. Celem projektu jest integracja rodowitych mieszkańców Białego Ługu z nowo osiedlonymi mieszkańcami, za pośrednictwem historii, tradycji i kultury. Obchody rocznicy powstania miejscowości doskonale wpisują się w charakter wsi Biały Ług i stanowią realizację potrzeb budowania społeczeństwa wspólnotowego;
 • Kłady – na realizację projektu pn. „Z drogi na plac”. Celem projektu jest zaangażowanie społeczności lokalnej w sprawy sołectwa oraz budowanie tożsamości lokalnej poprzez wspólne zagospodarowywanie placu wiejskiego.

Zgodnie z informacją ogłoszoną w naborze wnioski realizowane będą w terminie
od 1 lipca do 15 listopada 2017 roku.

Wyniki naborów ogłoszone będą w II kwartale br. Wszystkim wnioskodawcom życzymy powodzenia przy ocenie wniosków oraz gratulujemy pomysłów.

 

spis_rolny

spis rolny 2020

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook