piątek, 14 sierpnia 2020

Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych Czechy – Ogrodzisko w gminie Zduńska Wola

Zadanie „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych Czechy – Ogrodzisko w gminie Zduńska Wola”, dofinasowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie łódzkim.

Kwota dofinansowania 2 747 594,00 zł

Zakres robót  obejmuje prace na 3 odcinkach o  łącznej długości 2,721 km

Odcinek I

W ramach zadania na odcinku drogi nr 119064E w miejscowości Ogrodzisko zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej, szerokość 5,5 m na odcinku prostym, na łukach poszerzenia, jednostronne pobocze gruntowe z warstwą kruszywa łamanego i destruktu asfaltowego, po drugiej stronie chodnik o szer. 2 m z kostki betonowej o gr. 6 cm, zlokalizowany bezpośrednio przy jezdni.

Odcinek II

Ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy wsiami Czechy  – Ogrodzisko, zostanie wykonany z kostki betonowej o gr, 6 cm, szerokość 2,5 m, zlokalizowany za rowem przydrożnym. Istniejąca jezdnia, zjazdy, rów przydrożny, zjazdy pozostają bez zmian.

Odcinek III

W ramach zadania na odcinku drogi nr 119063E w miejscowości Czechy zostanie wykonana  jezdnia o nawierzchni bitumicznej, szerokość 5,5 m na odcinku prostym, na łukach poszerzenia o grubości 5 cm. jednostronne pobocze gruntowe z warstwą kruszywa łamanego i destruktu asfaltowego, po drugiej stronie chodnik o szer. 2 m z kostki betonowej o gr. 6 cm, zlokalizowany bezpośrednio przy jezdni.

Zadanie przewiduje wykonanie na każdym z odcinków, wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z jego oznakowaniem z zastosowaniem znakowania aktywnego z sygnalizacją.

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe