Przejdź do treści
Imieniny:
środa, 8 lutego 2023
EnglishGermanPolishUkrainian

Prezentacja nowych symboli Gminy Zduńska Wola

25 listopada 2022 roku w Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie odbyła się uroczysta prezentacja symboli Gminy Zduńska Wola. Gospodarzami byli – wójt Gminy – Henryk Staniucha oraz ks. Michał Styczyński – proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Dziewicy i Męczennicy w Korczewie.

Genezę nowego herbu przedstawił prof. Marek Adamczewski z Katedry Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Łódzkiego, członek Komisji Heraldycznej.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali niezwykłego koncertu – “Z muzycznego ogrodu św. Hildegardy do Korczewa” w wykonaniu Pani Anny Krysztofiak artystki Chóru Filharmonii Łódzkiej, multiinstrmentalistki oraz Pani Anny Śliwy – skrzypaczki o wielostronnych zainteresowaniach, także z zakresu wykonawstwa zabytków muzyki przedrenesansowej. Zaprezentowane utwory pochodziły z najstarszych źródeł na ziemiach polskich, z “Historii rymowanej o św. Wojciechu” (XIII w.), a także z najstarszych źródeł muzyki klawiszowej oraz pieśni pielgrzymich.  Wykonane były na instrumentach historycznych, będących rekonstrukcją zabytkowych egzemplarzy – portatyw organowy, clavisimbalum, lira korbowa, fidel średniowieczna i surdynka.

Msza Święta ku czci patronki Parafii – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, z wprowadzeniem relikwii św. o. Pio, celebrowana przez ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego – ordynariusza Diecezji Włocławskiej.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: poseł na Sejm RP – Paweł Rychlik, radne Sejmiku Województwa Łódzkiego – Dorota Więckowska i Jolanta Zięba-Gzik, kapłani z sąsiednich parafii z ks. Dariuszem Kalińskim na czele, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Wol, przedstawiciele służb mundurowych, radni Rady Gminy Zduńska Wola, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, sołtysi, prezesi OSP, przedstawicielki KGW i oczywiście mieszkańcy naszej Gminy.

 

wegiel

wegiel

Pomoc dla Ukrainy

pomoc dla Ukrainy

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

Kolej Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

epuap

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

BIP

SIP

SIP

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Gazeta Nasza Gmina

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników

CERT NASK

CERT NASK

Obszary inwestycyjne

Obszary inwestycyjne

Punkty adresowe

adresy

Czyste powietrze

CP

KGoła Gospodyń Wiejskich

KGW

Sołtysi

Sołtysi
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki