Przejdź do treści
Imieniny:
środa, 8 lutego 2023
EnglishGermanPolishUkrainian

Erasmus+ “Play and Learn… In Nature” – Słowenia

dzień I

Dzisiaj rozpoczęliśmy wizytę LTT w Słowenii  w ramach projektu partnerskiego. Rano przyjęto nas w gościnnych progach przedszkola Vrtiljak. Na początek głos zabrała pani dyrektor Dušanka Mihalič Mali kierując słowa powitania do wszystkich zaproszonych gości, czyli nauczycieli z Serbii, Portugalii, Chorwacji i Polski.  W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały tradycyjne tańce ludowe każdego kraju partnerskiego. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie obiektu szkolnego i przedszkolnego, co zaowocowało mocą inspiracji, które z pewnością zabierzemy ze sobą do naszej szkoły. W południe odbyło się spotkanie koordynatorów projektu, którzy omówili działania projektowe realizowane w każdej z placówek. W międzyczasie pozostali uczestnicy zwiedzali okolice miasteczka Miklavz na Dravskem polju.

Po południu udaliśmy się na zwiedzanie Mariboru kolejką turystyczną Jurcek. Maribor to drugie pod względem wielkości miasto w Słowenii, ważne centrum gospodarcze i kulturalne, położone nad rzeką Drawą. Pani przewodnik przybliżyła nam historię miasta oraz ważnych obiektów m. in. zamku, katedry, uniwersytetu. Miasto jest podzielone na dwie odrębne części: południową przemysłową oraz północną zabytkową. Najważniejszym punktem, z uwagi na realizowany przez nas projekt  była wizyta w parku miejskim, w którym rośnie ponad 100 gatunków drzew. Edukacja przyrodnicza jest tu obecna na każdym kroku i służy szerszej społeczności miejskiej.  Maribor szczyci się również  tytułem “Europejskiego Miasta Sportu 2018” i jest miejscem wielu wydarzeń sportowych. Tutaj również nawiązano do celów projektowych i szeroko rozumianej nauce przez ruch i zabawę. Edukacja fizyczna zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu Słoweńców i nacisk na nią kładziony jest już w przedszkolu. 

wegiel

wegiel

Pomoc dla Ukrainy

pomoc dla Ukrainy

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

Kolej Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

epuap

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

BIP

SIP

SIP

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Gazeta Nasza Gmina

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników

CERT NASK

CERT NASK

Obszary inwestycyjne

Obszary inwestycyjne

Punkty adresowe

adresy

Czyste powietrze

CP

KGoła Gospodyń Wiejskich

KGW

Sołtysi

Sołtysi
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki