Przejdź do treści
Imieniny:
sobota, 13 kwietnia 2024

Dzień Sołtysa i Dzień Kobiet

 

W Polsce jest około 40 tysięcy sołtysów. Jedną trzecią wśród nich stanowią kobiety. Co roku 8-go marca kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet, natomiast 11-go marca obchodzony jest w Polsce Dzień Sołtysa.

 

W sobotę, 11 marca w Gajewnikach, z inicjatywy  Henryka Staniuchy, wójta Gminy Zduńska Wola zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet połączone z obchodami Dnia Sołtysa.  Na zaproszenie odpowiedziały członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Zduńska Wola, radni oraz sołtysi.

W tym dniu wójt Gminy podziękował paniom z kół gospodyń wiejskich za ich trud i wysiłek włożony na rzecz zachowania tradycji oraz za działalność społeczną w środowisku lokalnym. Wyraził także wdzięczność i szacunek tym wszystkim, którzy na co dzień  dbają o swoje sołectwa.

wybory_samorzad_2024

wybory_samorzad_2024

wybory_euro_2024

wybory_euro_2024

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

Kolej Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

interpelacje

interpelacje

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

SIP

SIP

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników

CERT NASK

CERT NASK

Obszary inwestycyjne

Obszary inwestycyjne

Punkty adresowe

adresy

Czyste powietrze

CP

KGoła Gospodyń Wiejskich

KGW

Sołtysi

Sołtysi

sołectwo na plus

sołectwo na plus

infrastruktura sołecka

infrastruktura sołecka
ZDUNSKA WOLA Pogoda