Przejdź do treści
Imieniny:
poniedziałek, 4 marca 2024

Budynek Urzędy Gminy Zduńska Wola oficjalnie otwarty

W sobotę, 28 października budynek Urzędu Gminy Zduńska Wola został oficjalnie otwarty. Było oficjalne przecięcie wstęgi, życzenia, prezenty i koncert Joanny Aleksandrowicz, mieszkanki Gminy Zduńska Wola.

Remont starej siedziby oraz budowa nowego trzykondygnacyjnego budynku zajęły dwa lata.  Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015 roku. Inwestycja podzielona była na trzy etapy. W pierwszym etapie zrealizowana była rozbudowa budynku, tj.: budowa nowego skrzydła budynku wraz z budową infrastruktury technicznej, dojazdów i parkingów. W drugim etapie realizowana była przebudowa istniejącej części budynku. Na zakończenie inwestycji powstał garaż z wiata rowerową. Budynek wyposażony jest w podjazdy dla osób niepełnosprawnych, windę, toaletę dla matki z dzieckiem. A wkrótce pojawią się kąciki dla najmłodszych. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa budynku podwoiła się i wynosi prawie 1200 m2.  

Przebudowa budynku została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach zadania „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Zduńska Wola”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, instytucji samorządowych: gminnych, miejskich i powiatowych w tym włodarze i radni ościennych gmin, radni i sołtysi z terenu Gminy Zduńska, dyrektorzy placówek oświatowych, delegacja miasta partnerskiego Lőrinci, wykonawcy inwestycji. Poświecenia budynku dokonał ks. kan. Dr Dariusz Kaliński, kustosz Bazyliki Mniejszej w Zduńskiej Woli oraz ks. kan. Janusz Gozdalik, proboszcz parafii św. Katarzyny Dziewicy Męczennicy w Kroczewie. Uroczystość uświetnił recital Joanny Aleksandrowicz, młodej aktorki i wokalistki, pochodzącej z Gminy Zduńska Wola.  

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Tadeusz Pędziwiatr.  

wybory_samorzad_2024

wybory_samorzad_2024

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

Kolej Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

interpelacje

interpelacje

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

SIP

SIP

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników

CERT NASK

CERT NASK

Obszary inwestycyjne

Obszary inwestycyjne

Punkty adresowe

adresy

Czyste powietrze

CP

KGoła Gospodyń Wiejskich

KGW

Sołtysi

Sołtysi

sołectwo na plus

sołectwo na plus

infrastruktura sołecka

infrastruktura sołecka
ZDUNSKA WOLA Pogoda