Zapraszamy do skorzystania z darmowych szkoleń w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego i Łódzkiego”
28 grudnia, 2018Wszystko idzie w kierunku cyfryzacji, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy bierzemy udział w projekcie, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych.
Można zapisać się na jeden z siedmiu modułów:
- „Rodzic w Internecie” – (zawiera m.in. wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w Internecie; korzystanie z zasobów cyfrowych; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online)
- „Mój biznes w sieci” – (zawiera m.in. Wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; wykorzystanie materiałów z sieci; prowadzenie rozmów przez Internet; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; przydatne aplikacje; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online)
- „Moje finanse i transakcje w sieci” – (zawiera m.in. prawa konsumenta; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta; bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci; ePUAP i profil zaufany; deklaracje podatkowe online)
- „Działam w sieciach społecznościowych” – (zawiera m.in. wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych)
- „Tworzę własną stronę internetową, blog” – (zawiera m.in. rozpowszechnianie w sieci informacji o swojej stronie; wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w Internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany)
- „Rolnik w sieci” – (zawiera m.in. pozyskiwanie informacji w sieci; komunikacja elektroniczna; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w Internecie; ochrona przed oszustwami w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą)
- „Kultura w sieci” – (zawiera m.in. wirtualne galerie muzealne; wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; prowadzenie rozmów przez Internet; uzyskiwanie pomocy online; ePUAP i profil zaufany; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; korzystanie z map w Internecie; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; przydatne aplikacje; treści kulturalne w Internecie)
Szkolenia są całkowicie darmowe i przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola, którzy ukończyli 25 rok życia. Rekrutacji można dokonać osobiście w Urzędzie Gminy (pokój 28), telefonicznie (797-908-963) lub e-mailowo (e-aktywni@ugzw.pl).
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, ponadto na każdym szkoleniu będzie catering (kawa, herbata, ciastka). Sprzęt komputerowy zakupiony do przeprowadzenia przeszkolenia to nowiutkie Microsoft Surface Go.