środa, 17 lipca 2024

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 114260E w miejscowości Izabelów Mały, gm. Zduńska Wola

9 grudnia br. we wsi Izabelów Mały odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi.

W ramach przedsięwzięcia rozbudowano i przebudowano układ drogowy drogi gminnej przebiegającej przez wieś Izabelów Mały w Gminie Zduńska Wola. Realizacja podzielona była na dwa etapy:

1. Etap I o długości 667 m – droga przez Izabelów Mały – wykonano nową jezdnię o szerokości 5,0 m, zjazdy do posesji, chodnik o szerokości od 1,5 – 2,0 m z kostki betonowej, 2 wyniesione przejścia dla pieszych, nowe odwodnienie oraz kanał technologiczny.
  2. Etap II o długości 880 m – droga Izabelów Mały – Andrzejów – wykonano chodnik o szerokości 2,0 m z kostki betonowej, 2 wyniesione przejścia dla pieszych, kanał technologiczny, zjazdy do posesji oraz przebudowano odwodnienie drogi.

Wartość inwestycji wyniosła 3 561 772,50 zł. Roboty wykonała firma Usługowo-Handlowa MARTOM Mariusz Rubajczyk, ul. Jagiełły 15, 98-220 Zduńska Wola.

Inwestycję dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2.256.312 zł.

Projekt stanowi kontynuację realizowanych przedsięwzięć w zakresie infrastruktury drogowej na terenie sołectwa Izabelów. Realizowana inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie układu komunikacyjnego w tej części gminy. Projekt stanowi kontynuację przebudowy drogi nr 119057E przez wieś Izabelów Mały (w roku 2016 przebudowano odcinek o długości 460 m).

wybory_uzup_2024

standardy ochrony małoletnich