Przejdź do treści
Imieniny:
niedziela, 17 stycznia 2021
EnglishGermanPolish

Zmiana w wysokości opłaty za wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1086) informuję, iż z dniem 24 lipca 2020 r. zmieniła się wysokość opłaty za wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Zmieniły się także zasady zwolnienia z jej uiszczenia.

W związku z art. 50 ww. ustawy wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, tj. decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego podlega opłacie skarbowej w wysokości 598 zł.  Zwolnieni z dokonania powyższej opłaty są właściciele oraz użytkownicy wieczyści nieruchomości, której dotyczy wniosek o wydanie decyzji.

Opłata w pełnej wysokości będzie musiała być uiszczona jedynie w przypadku wniosków o wydanie decyzji składanych przez osoby inne niż właściciele lub użytkownicy wieczyści niezależnie od rodzaju inwestycji.

Sprawy dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego prowadzi zespół ds. zagospodarowania przestrzennego, tel.: (43) 825-33-66.

 

 

 

 

spis_rolny

spis rolny 2020

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook