piątek, 14 sierpnia 2020

Zmiana w wysokości opłaty za wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1086) informuję, iż z dniem 24 lipca 2020 r. zmieniła się wysokość opłaty za wydanie decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Zmieniły się także zasady zwolnienia z jej uiszczenia.

W związku z art. 50 ww. ustawy wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, tj. decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego podlega opłacie skarbowej w wysokości 598 zł.  Zwolnieni z dokonania powyższej opłaty są właściciele oraz użytkownicy wieczyści nieruchomości, której dotyczy wniosek o wydanie decyzji.

Opłata w pełnej wysokości będzie musiała być uiszczona jedynie w przypadku wniosków o wydanie decyzji składanych przez osoby inne niż właściciele lub użytkownicy wieczyści niezależnie od rodzaju inwestycji.

Sprawy dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego prowadzi zespół ds. zagospodarowania przestrzennego, tel.: (43) 825-33-66.

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe