Imieniny:
czwartek, 9 lipca 2020
EnglishGermanPolish

Wspólna “Droga do marzeń”

W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach realizowany był projekt „Droga do marzeń”. Pomysłodawczyniami i realizatorkami tego przedsięwzięcia były Asia Aleksandrowicz, Jola  Bryl i Paula Wlazło.

W pierwszym dniu warsztatów uczniowie klas 5-8 brali udział w zajęciach manualnych polegających na stworzeniu „laleczki”, jej wyglądu wraz z nadaniem charakteru owej postaci. Uczestnik miał za zadanie w sposób możliwie kreatywny stworzyć laleczkę od podstaw tj. wykonał wykrój poprzez szycie, wypełnienie, nadanie formy i zadbanie o szczegóły w postaci ubioru, a w rezultacie nadanie jej głównych cech charakteru. Celem warsztatów było odniesienie do umiejętności kreowania wizerunku, a przy tym zapoznanie się z tajnikami zawodu projektanta ubioru. Warsztaty prowadziła Jola Bryl – projektantka ubioru, laureatka licznych ogólnopolskich konkursów w dziedzinie projektowania.

Tego samego dnia Asia Aleksandrowicz poprowadziła warsztaty teatralno-muzyczno-poznawcze. Podczas ćwiczeń ruchowo-głosowych uczestnicy pracowali, m.in. na swobodnym wyrażaniem siebie, uwierzeniem we własne możliwości, odnalezieniem własnego „ja”. Poznali także tajniki pracy aktora i wokalisty. Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka młodego pokolenia. W roku ubiegłym zagrała ponad pięćdziesiąt koncertów pt. „ Od nocy do nocy”. Gra gościnnie m.in. na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

„Jestem szczęśliwa i wzruszona, że kolejna edycja przyniosła tyle pozytywnych odczuć wśród uczestników, że po raz kolejny możemy tworzyć naszą ,,DROGĘ DO MARZEŃ”. Dzieci są ambitne, pełne radości, ciekawe świata. To były cudowne dni pełne pozytywnej energii. Chcieć to móc!” – powiedziała po zakończonych warsztatach Asia Aleksandrowicz.

Kolejny dzień to warsztaty manualno – projektowe. Podczas zajęć uczestnicy musieli rozwiązać zadanie polegające na stworzeniu modelu przestrzennego odpowiadającego założeniom projektu. Celem warsztatów było budowanie umiejętności kreatywnego myślenia, generowanie pomysłów, tworzenie projektowych rozwiązań, które niewątpliwie przydadzą się w dorosłym życiu projektując własne mieszkanie. Była propozycja zaprojektowania wnętrza dla singla, studentki, rodziny wielodzietnej itp. Warsztaty prowadziła  Paula Wlazło – architekt wnętrz, projektantka, rzeźbiarka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podsumowaniem wszystkich warsztatów było przygotowywanie tablic motywacyjnych i plakatów, które każdy uczestnik zabrał do domu wraz z autorskim zeszytem-motywatorem „Droga do Marzeń”.

 Fotoreportaż: AnowiFoto Iwona Nowicka. Serdecznie dziękujemy.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook