Imieniny:
poniedziałek, 6 kwietnia 2020
EnglishGermanPolish

Wkrótce projekt kanalizacji dla wsi Wojsławice i Korczew

Oczyszczalnia ścieków w Wojsławicach, po 16 latach użytkowania, wymaga gruntowej modernizacji. Ocena kosztów modernizacji oczyszczalni, w porównaniu do kosztów wybudowania sieci kanalizacyjnej przesyłającej ścieki do Oczyszczalni Miejskiej w Tymienicach pokazuje,  że są one na podobnym poziomie. Ponadto, oczyszczalnie lokalne ograniczają możliwości rozbudowy sieci oraz z uwagi na wysokie koszty stałe generują też wyższe stawki opłat dla mieszkańców.

Budowa nowej sieci kanalizacyjnej otworzy możliwości przyłączania do kanalizacji mieszkańcom innych miejscowości. W związku z powyższym Wójt Gminy, przy akceptacji radnych Gminy Zduńska Wola, wprowadził do budżetu inwestycję opracowania dokumentacji projektowej sieci kanalizacji  sanitarnej  dla wsi Wojsławice i Korczew.

W dniu wczorajszym podpisana została z Panem Arturem Kozłowskim prowadzącym działalność pod nazwą Firma Budowlana BIO-SYSTEM Artur Kozłowski z Piotrkowa Trybunalskiego umowa na opracowanie tej dokumentacji.

Wykonawca został wyłoniony w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielnie zamówienia publicznego. Zakończenie prac projektowych i uzyskanie pozwolenia
na budowę powinno nastąpić w ciągu 8 m-cy.

Wartość prac projektowych to kwota 178 965,00 zł.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook