poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Wkrótce projekt kanalizacji dla wsi Wojsławice i Korczew

Oczyszczalnia ścieków w Wojsławicach, po 16 latach użytkowania, wymaga gruntowej modernizacji. Ocena kosztów modernizacji oczyszczalni, w porównaniu do kosztów wybudowania sieci kanalizacyjnej przesyłającej ścieki do Oczyszczalni Miejskiej w Tymienicach pokazuje,  że są one na podobnym poziomie. Ponadto, oczyszczalnie lokalne ograniczają możliwości rozbudowy sieci oraz z uwagi na wysokie koszty stałe generują też wyższe stawki opłat dla mieszkańców.

Budowa nowej sieci kanalizacyjnej otworzy możliwości przyłączania do kanalizacji mieszkańcom innych miejscowości. W związku z powyższym Wójt Gminy, przy akceptacji radnych Gminy Zduńska Wola, wprowadził do budżetu inwestycję opracowania dokumentacji projektowej sieci kanalizacji  sanitarnej  dla wsi Wojsławice i Korczew.

W dniu wczorajszym podpisana została z Panem Arturem Kozłowskim prowadzącym działalność pod nazwą Firma Budowlana BIO-SYSTEM Artur Kozłowski z Piotrkowa Trybunalskiego umowa na opracowanie tej dokumentacji.

Wykonawca został wyłoniony w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielnie zamówienia publicznego. Zakończenie prac projektowych i uzyskanie pozwolenia
na budowę powinno nastąpić w ciągu 8 m-cy.

Wartość prac projektowych to kwota 178 965,00 zł.

wybory_2020_widget