sobota, 16 listopada 2019

Umowa na odnawialne źródła energii podpisana!

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że Wójt Gminy Zduńska Wola, w imieniu partnerów projektu podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Zduńska Wola i Zapolice ”.

Projekt zakłada montaż 452 instalacji odnawialnych źródeł energii na nieruchomościach osób fizycznych oraz na budynkach użyteczności publicznej, zlokalizowanych na terenie Gminy Zduńska Wola oraz Gminy Zapolice. Z tego 306 to instalacje paneli fotowoltaicznych,
99 kolektory słoneczne oraz 47 gruntowe pompy ciepła

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 9 952 386,24 zł z czego dofinasowanie
to 6 925 282,96 zł uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Z uwagi na długi czas weryfikacji i oceny złożonego wniosku zmienił się harmonogram projektu. W związku z tym, mieszkańcy, którzy zagłosili w nim swój udział będą indywidualnie powiadomieni  przez pracowników Urzędu Gminy Zduńska Wola oraz Urzędu Gminy Zapolice o dalszej procedurze realizacji projektu.