Imieniny:
poniedziałek, 10 sierpnia 2020
EnglishGermanPolish

Stacje naprawcze dla rowerów na terenie gminy Zduńska Wola

Od września 2019 roku Gmina Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem Łatwiej” realizuje projekt „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola”, który otrzymał dofinansowanie w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy, w tym dzieci i młodzieży, w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz wypracowanie prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze zwłaszcza rowerem.

W ramach otrzymanego dofinansowania powstały, m.in. trzy samoobsługowe stacje naprawcze dla rowerów w miejscowości Korczew (parking przy Kościele pw. św. Katarzyny), w miejscowości Czechy (podjazd przy Szkole Podstawowej) oraz w miejscowości Janiszewice (podjazd przed Szkołą Podstawową), które dostępne są dla wszystkich mieszkańców gminy.

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów – IBOMBO SCANDIC – jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej i została stworzona na bazie potrzeb i doświadczeń rowerzystów. Każda stacja wyposażona jest w stacjonarną ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wspornikach. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych.

Największym atutem stacji jest jednak to, że wszystkie narzędzia pasują do rowerów dowolnego typu, są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne!

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację na projekt „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” w wysokości 49.529,00 zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka  na lata 2018-2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook