czwartek, 17 października 2019

Rowerem przez Gminę Zduńska Wola

Od września 2019 roku Gmina Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem Łatwiej” rozpoczęła realizację projektu „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola”, który skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, co z kolei pozwoli na wypracowanie prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze.

Ważnym elementem projektu będą prelekcje prowadzone we wszystkich gminnych placówkach oświatowych przez funkcjonariuszy z KPP w Zduńskiej Woli. W  tym celu zakupione zostaną „autochodziki” i „busochodziki”, które będą pomocne podczas spotkań profilaktycznych z najmłodszymi dziećmi oraz alko- i narkogogle do zajęć z młodzieżą.

W ramach projektu 19 października br. przy współudziale KPP w Zduńskiej Woli zorganizowany zostanie rajd „Rowerem przez Gminę Zduńska Wola” – każdy uczestnik rajdu rowerowego otrzyma symboliczny gadżet (odblaski), a na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu będą mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa rowerzystów przy ognisku. Miejsce rozpoczęcia rajdu: Stajnia Gajewniki.

W ramach otrzymanego dofinansowania powstaną także trzy stacje naprawcze dla rowerów, które dostępne będą dla wszystkich mieszkańców gminy. Zwieńczeniem całego projektu będzie zorganizowanie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół gminnych, którego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo na rowerze.

Mamy głęboką nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy wpłyną na zwiększenie świadomości mieszkańców na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację na projekt „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” w wysokości 49.529,00 zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka  na lata 2018-2020”  koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.