Imieniny:
poniedziałek, 17 lutego 2020
EnglishGermanPolish

Rowerem przez Gminę Zduńska Wola

Od września 2019 roku Gmina Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem Łatwiej” rozpoczęła realizację projektu „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola”, który skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, co z kolei pozwoli na wypracowanie prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze.

Ważnym elementem projektu będą prelekcje prowadzone we wszystkich gminnych placówkach oświatowych przez funkcjonariuszy z KPP w Zduńskiej Woli. W  tym celu zakupione zostaną „autochodziki” i „busochodziki”, które będą pomocne podczas spotkań profilaktycznych z najmłodszymi dziećmi oraz alko- i narkogogle do zajęć z młodzieżą.

W ramach projektu 19 października br. przy współudziale KPP w Zduńskiej Woli zorganizowany zostanie rajd „Rowerem przez Gminę Zduńska Wola” – każdy uczestnik rajdu rowerowego otrzyma symboliczny gadżet (odblaski), a na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu będą mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa rowerzystów przy ognisku. Miejsce rozpoczęcia rajdu: Stajnia Gajewniki.

W ramach otrzymanego dofinansowania powstaną także trzy stacje naprawcze dla rowerów, które dostępne będą dla wszystkich mieszkańców gminy. Zwieńczeniem całego projektu będzie zorganizowanie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół gminnych, którego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo na rowerze.

Mamy głęboką nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy wpłyną na zwiększenie świadomości mieszkańców na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację na projekt „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” w wysokości 49.529,00 zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka  na lata 2018-2020”  koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook