Imieniny:
poniedziałek, 17 lutego 2020
EnglishGermanPolish

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Od września 2019 roku Gmina Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem Łatwiej” rozpoczęła realizację projektu „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola”, który skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu są prelekcje prowadzone przez funkcjonariuszy z KPP w Zduńskiej Woli we wszystkich gminnych placówkach oświatowych (szkoły podstawowe i przedszkola). W tym celu zakupione zostały „autochodziki” i „busochodziki”, które są wykorzystywane podczas spotkań profilaktycznych z najmłodszymi dziećmi oraz alkogogle i narkogogle do zajęć młodzieżą.

Na spotkaniach  z uczniami i maluchami nie zabrakło cennych wskazówek o bezpieczeństwie, przekazanych przez policjantów prowadzących prelekcje, w tym bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Policjanci, przy pomocy zestawów edukacyjnych „autochodziki” i „busochodziki”, uczyli prawidłowych zachowań na drodze.                     

Uczniowie najstarszych klas, przy użyciu alkogogli i narkogogli, pokonywali prosty slalom dowiadując się, z jakim niebezpieczeństwem dla uczestnika ruchu drogowego wiąże się używanie, środków psychoaktywnych. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzymał element odblaskowy, przy czym wyjaśniono ich przeznaczenie
i sposoby na prawidłowe zamocowanie  na odzieży, plecaku.

Mamy głęboką nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy, w tym skierowane do dzieci i młodzieży warsztaty, wpłyną na zwiększenie świadomości na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym – zwłaszcza rowerzystów.

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację na projekt „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” w wysokości 49.529,00 zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka  na lata 2018-2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook