środa, 27 stycznia 2021

Podsumowanie 2020 roku w SKO w Czechach

Szkolna Kasa Oszczędności działająca od ośmiu lat w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach podsumowała 2020 rok. Rok ten okazał się bardzo udany i uwieńczony został otrzymaniem trzech cennych nagród.

Pierwsza z nich to nagroda I stopnia zdobyta w Konkursie dla Szkół z okazji 85-lecia istnienia Szkolnej Kasy Oszczędności w Banku PKO BP. SKO-wicze z Czechów wzbogacili się o zestawy robotów wraz z akcesoriami do nauki programowania o wartości blisko 3 tys. zł.

Z kolei w corocznym Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli szkoła w Czechach zdobyła nagrodę II stopnia w wysokości 2 tys. zł. W edycji 2019/2020 nagrodzono ponad 300 placówek z całej Polski, które przygotowały elektroniczną prezentację i zaprezentowały swoje całoroczne działania związane między innymi z: edukacją ekonomiczną, promocją SKO oraz prowadzeniem bloga na platformie SzkolneBlogi.pl. Nagrodzono również opiekunów SKO – Jarosław Szewczyk i Agnieszka Besser-Krysiak otrzymali srebrne odznaki.

Ponadto w 2020 roku blog Szkolnej Kasy Oszczędności w Czechach otrzymał tytuł Bloga Miesiąca za miesiąc październik. W nagrodę szkoła otrzymała talony do Empiku na kwotę 1 tys. zł.

W ramach działalności SKO w październiku obchodzony był Tydzień Oszczędzania ze Szkolną Kasą Oszczędności. Z uwagi na fakt, że nie można było się gromadzić w większych grupach, klasy we własnym gronie zapoznały się z zasadami oszczędzania.

spis_rolny

spis rolny 2020