Imieniny:
sobota, 15 sierpnia 2020
EnglishGermanPolish

Nasze ekologiczne pracownie – W zielone gramy

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Nasze ekologiczne pracownie” Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Izabelowie znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej w gronie 142 laureatów, otrzymując 49 649,00 zł dotacji na realizację projektu „W zielone gramy”.

Projekt zakłada stworzenie i wyposażenie punktu dydaktycznego pod nazwą „W zielone gramy” usytuowanego poza budynkiem szkoły, w którym możliwe będzie prowadzenie zajęć i bezpośrednich obserwacji przyrody, doświadczanie i działanie w jego otoczeniu. W punkcie dydaktycznym stworzone zostaną działy umożliwiające wędrówkę przez różne siedliska, biocenozy, a także ścieżka sensoryczna.

Ścieżka sensoryczna podzielona zostanie na pięć stref: barw, zapachu, dotyku, dźwięku i smaku. Jej ideą jest połączenie zabawy z nauką poprzez rozwój motoryki, równowagi oraz koordynacji ruchowej, pobudzenie rozwoju narządów zmysłów, obniżenie poziomu stresu, napięcia i agresji, nauka samodzielności, poprawa pamięci, koncentracji i budzenie kreatywności. Rośliny będą stymulować zmysły teksturą, zapachem, barwą, smakiem oraz wydawanym dźwiękiem. Ścieżkę otwierać będzie strefa wody i piasku. Utworzą ją umieszczone na stelażach pojemniki wypełnione wodą i piaskiem, z systemem rurek, na których umieszczone zostaną sita i lejki. Będzie to miejsce tworzenia przez dzieci samodzielnych konstrukcji do doświadczeń i ćwiczeń manualnych, z których korzystanie łączyć będzie edukację z terapią (przelewanie, odmierzanie, badanie wyporności przedmiotów, obliczanie objętości, prowadzenie doświadczeń i eksperymentów). Ścieżka przyjmie kształt ósemki, tak by można ją wielokrotnie przemierzać. Jej podłoże utworzone zostanie w naprzemiennie ułożonych materiałów o różnej fakturze: piasek, żwir – różne frakcje, kamień polny, pocięte pieńki drzew, keramzyt, cegła, szyszki, mech, trawy – niedźwiedzie futro, macierzanka, kaemnik ościsty, żołędzie, kasztany, kora. W każdym z wewnętrznych okręgów posadzone zostaną rośliny tworzące kolejne strefy oraz utworzony zostanie skalniak.

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook