sobota, 20 kwietnia 2024

„Moja gmina w słowach i obiektywie”

21 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Krobanowie odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu poetycko-fotograficznego „Moja gmina w słowach i obiektywie” objętego patronatem Wójta Gminy Zduńska Wola, pana Henryka Staniuchy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół z terenu gminy. Napłynęło 39 prac w kategorii poetyckiej oraz 108 w kategorii fotograficznej, a to oznacza.

Prace w kategorii poetyckiej oceniało jury w składzie: pani Anna Andrych (przewodnicząca jury), pani Lilla Latus (członek jury) oraz pan Tadeusz Zawadowski (członek jury). Po otwarciu kopert z godłami organizatorzy konkursu ujawnili, kto znalazł się wśród zwycięzców:

Kategoria poetycka  klasy IV-VI

I miejsce – „Milka” Emilia Grabińska, kl. V SP Krobanów (opiekun: Anna Kusińska)

II miejsce – „Kumari” Anastazja Matusiak, kl. V SP Czechy (opiekun: Aneta Niewiadomska)

III miejsce – „Czarna owca” Paula Kubiak, kl. V SP Krobanów (opiekun: Anna Kusińska)

wyróżnienie – „Wiki” Wiktoria Ludwiczak, kl. VI SP Krobanów (opiekun: Anna Kusińska)

wyróżnienie – „MicZac” Michał Zakłos za wiersz „Moja mała ojczyzna”, kl. VI SP Wojsławice (opiekun: Agnieszka Ignaczak)

Kategoria poetycka klasy VII-VII

I miejsce – „Olix” Aleksandra Ignaczak, kl. VII SP Czechy (opiekun: Agnieszka Filipowska)

II miejsce – „Mariola” Mariola Brzękowska, kl. VII SP Janiszewice (opiekun: Anna Stobiecka)

III miejsce – „Misia04” Maria Kuchnicka, kl. VII SP Czechy (opiekun: Agnieszka Filipowska)

wyróżnienie – „Cztery łapy” Oliwia Marszałek, kl. VIII SP Krobanów (opiekun: Paulina Banasiak)

Jury w składzie: pani Joanna Frize-Szulc (Przewodnicząca jury) oraz pani Edyta Krawczuk (członek jury) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w kategorii fotograficznej:

Kategoria fotograficzna klasy IV-VIII

I miejsce – Natalia Kubiak „Tenor wieczorową porą”, kl. VIIa SP Czechy

II miejsce – Zuzanna Starzyńska „Pracowity jak pszczoła”, kl. V SP Czechy (opiekun: Barbara Chwiałkowska)

III miejsce – Marcin Kopciuch „Królestwo białego bobra”, kl. VIIIb SP Wojsławice (opiekun: Sylwia Kałuda)

wyróżnienie: Aleksandra Ignaczak „Historia w obiektywie”, kl. VII SP Czechy (opiekun: Ewa Pędziwiatr)

wyróżnienie: Nikola Kaczorowska „Białe pączki”, kl. VIII SP Krobanów (opiekun: Anna Kusińska)

wyróżnienie: Ewelina Piotrowska „Oaza ciszy”, kl. VIII SP Krobanów (opiekun: Anna Kusińska)

Nagrodą w konkursie były karty podarunkowe do Empiku sfinansowane przez Wójta Gminy Zduńska Wola, pan Henryka Staniuchę oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krobanowie, panią Violettę Owczarek.

Konkurs „Moja gmina w słowach i obiektywie” został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Cudze chwalicie, swoje poznajcie!” realizowanej w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej w Krobanowie, którą opracowały i wdrożyły panie: Anna Kusińska, Sylwia Marcinkowska i Paulina Banasiak. Jej głównym założeniem  było poznanie swojej „małej ojczyzny”, pokazanie, że nawet w małych miejscowościach jest jeszcze wiele do odkrycia i bliższego poznania, że i tutaj żyli i żyją ludzie, mający wpływ na kształtowanie współczesnego świata.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włożoną pracę.