Imieniny:
piątek, 21 lutego 2020
EnglishGermanPolish

Międzynarodowa konferencja eTwinning

W dniach 24-26 października Agnieszka Besser-Krysiak nauczycielka Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach uczestniczyła w międzynarodowej konferencji eTwinning. Spotkanie organizowane rokrocznie, tym razem odbyło się w Cannes we Francji pod hasłem „Where Education Meets Democracy”.

eTwinning to wspólnota Szkół w Europie, która od 2005 roku pomaga około 700 000 nauczycieli i milionom uczniów we współpracy w europejskich projektach, wykorzystując ich różnice kulturowe i wdrażając zalążki europejskiego obywatelstwa.

Edukacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu świata i jego obywateli. Dlatego też na konferencji starano się odpowiedzieć na pytania: W jakim społeczeństwie będą żyły nasze dzieci jutro? Jak mogą w pełni uczestniczyć w społeczeństwie przyszłości?

Podczas dorocznej konferencji  ponad 500 nauczycieli z całej Europy badało, w jaki sposób eTwinning może przyczynić się do:

  • wspierania kultury demokratycznego uczestnictwa w szkołach;
  • rozwijania wartości, postaw, umiejętności, wiedzy i krytycznego zrozumienia uczniów, które pozwolą im aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznym;
  • poszukiwania sposobów wspierania nauczycieli, aby pomóc młodym ludziom stać się aktywnymi i odpowiedzialnymi obywatelami

Sesje plenarne, działania w sieci i pięćdziesiąt różnych warsztatów stało się okazją do dzielenia się najlepszymi praktykami, odkrywania nowych sposobów nauczania i inspirowania się w ramach społeczności eTwinning.

Pani Agnieszka Besser-Krysiak również miała okazję uczestniczyć w nowatorskich warsztatach
i nawiązać współpracę z nauczycielami z całej Europy.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook