sobota, 19 czerwca 2021

Live MRiPS, GUS i „Głosu Seniora” – Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Główny Urząd Statystyczny i „Głos Seniora” zaprasza na wydarzenie online transmitowane na  profilach Facebook organizatorów, które odbędzie się w piątek 14 maja br. o  godz. 14:00.

Wydarzenie zorganizowane jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br.  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. W związku z tym, we współpracy z innymi instytucjami, które na co dzień troszczą się o tę grupę społeczną – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie MANKO – wydawcę pisma „Głos Seniora”, organizujemy wydarzenie online:

Jak Bezpiecznie się spisać. Porady spisowe dla seniorów.

Wydarzenie poprowadzi p. Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenie MANKO oraz Redaktor Naczelny „Głosu Seniora”. Jego gościem będzie Prezes GUS dr Dominik Rozkrut – Generalny Komisarz Spisowy. Podczas spotkania poruszone zostaną wszystkie tematy związane z bezpiecznym udziałem seniorów w spisie powszechnym. Wyjaśnimy uczestnikom jak spisać się bezpiecznie, jakie sytuacje powinny zwrócić uwagę seniorów, jakie działania rachmistrzów nie powinny mieć miejsca, jak zweryfikować ich tożsamość itd. Zapraszamy do udziału.

spis_ludnosci

narodowy spis ludności i mieszkań 2021

baner_projekt

Gminny portal podatkowy