czwartek, 17 października 2019

Kolejny Festyn Recyklingu już za nami

Festyn Recyklingu zorganizowany został w gminie Zduńska Wola już po raz dwunasty. Tradycyjnie każdy mieszkaniec gminy Zduńska Wola, który przywiózł do Wojsławic odpady (makulaturę, kapsle, nakrętki, baterie, puszki aluminiowe, elektroodpady) otrzymał talon, który mógł wymienić na sadzonkę drzewka, krzewu czy kwiatów.

Podczas Festynu rozdawaliśmy także rośliny w ramach akcji „100 tyś. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego”.

Zainteresowani mieszkańcy Gminy Zduńska Wola mogli wziąć udział w warsztatach przycinania drzewek, a najmłodsi uczestnicy festynu brali udział w grach i zabawach ekologicznych, prowadzonych przez Młodzieżową Radę Gminy.

Należy doceniać nawet najmniejsze działania każdego z nas na rzecz środowiska naturalnego, gdyż  mają one wymierne znaczenie i przynoszą konkretne korzyści ekologiczne. Szczególnie istotne są takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz poszanowanie przyrody.