niedziela, 15 grudnia 2019

Kolejne pomoce dydaktyczne w Krobanowie

W ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kryterium podziału 0,4% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018, Szkoła Podstawowa im. J.H. Dąbrowskiego w Krobanowie opracowała i złożyła wniosek o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Powołany zespół nauczycieli uczących geografii, fizyki, chemii i biologii opracował niezbędne dokumenty w postaci charakterystyki zadania objętego dofinansowaniem wraz z uzasadnieniem wnioskowanej kwoty dofinansowania z podziałem na poszczególne przedmioty. Wnioskowana kwota w wysokości 20 389,00zł obejmuje koszt zakupu pomocy dydaktycznych z geografii w wysokości 5 857,00 zł, z biologii w wysokości 6 548,00 zł, z fizyki w wysokości 1 473,00 zł, z  chemii w wysokości 6 511,00 zł. Do najciekawszych pomocy zaliczyć można „moduł woda”, który pozwoli uczniom na samodzielne poznawanie świata poprzez obserwacje i eksperymenty. Realizacja programu wsparcia finansowego umożliwi placówce  doposażenie nowej pracowni chemiczno-fizycznej i istniejącej już ekopracowni oraz wesprze dodatkowo rozwój kompetencji matematycznych z zastosowaniem narzędzi informatycznych umożliwiając realizację obowiązkowych zajęć zgodnie z przyjętym aktualnie ramowym planem nauczania. Bogato wyposażone pracownie będą doskonałym miejscem do realizacji podstawy programowej  z przedmiotów przyrodniczych, ponadto uatrakcyjnią zajęcia, zwiększą zaangażowanie uczniów w procesie uczenia się poprzez zastosowanie różnorodnych metod nauczania.