czwartek, 17 października 2019

Eskorta marzeń – z SKO w Czechach do Ekstraklasy

Piątek, 27 września na długo zapadnie w pamięci członkom Szkolnej Kasy Oszczędności działającej w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach. W tym właśnie dniu na zaproszenie Banku PKO BP grupa SKO-wiczów wraz z opiekunami SKO: Agnieszką Besser-Krysiak i Jarosławem Szewczykiem udała się na stadion Suzuki Arena w Kielcach, gdzie rozgrywany był mecz PKO Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Śląskiem Wrocław.

Na początek SKO-wicze ze szkoły w Czechach wzięli udział w uroczystej ceremonii rozpoczęcia spotkania, podczas której jako dziecięca eskorta towarzyszyli piłkarzom w wyjściu na murawę. Od sponsora Ekstraklasy – Banku PKO BP otrzymali profesjonalne stroje sportowe. Następnie zajęli miejsca na trybunach, aby obejrzeć – jak się później okazało – bardzo emocjonujący pojedynek. Spotkanie po zaciętej rywalizacji zakończyło się zwycięstwem Korony Kielce 1:0. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, iż była to pierwsza od 22 kwietnia wygrana gospodarzy na swoim boisku.

Po zakończonym pojedynku emocje nie opadły. SKO-wicze z niecierpliwością czekali na zawodników zwycięskiej drużyny, aby przybić im tzw. „piątkę” i zdobyć autograf. Najwytrwalsi wrócili z meczu z aż dziesięcioma autografami.

Dziękujemy Bankowi PKO BP za możliwość wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu sportowym.