piątek, 24 września 2021

Dziękczynienie za plony ziemi

Pomimo trudnego czasu dziękować za każde ziarno i prosić o dalszą, Bożą pomoc przybyli do Korczewa mieszkańcy Gminy Zduńska Wola. Mimo trwającej pandemii nie zmienił się dziękczynny charakter święta.

Za plony i trud pracy rolników dziękowano w niedzielę 12 września, w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy i Męczennicy w Korczewie. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Wojsławice. Funkcję starostów dożynkowych pełnili: Elżbieta Jóźwiak, przewodnicząca KGW Wojsławice oraz Sławomir Szrejter, sołtys sołectwa Wojsławice.

Swą obecnością uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych,  dziesięć delegacji z sołectw z darami ołtarza oraz pięć delegacji sołectw, które przygotowały wieńce dożynkowe.

Dziękczynną Mszę świętą sprawował gospodarz ks. Michał Styczyński, proboszcz parafii w Korczewie,  podczas której zostały poświęcone misternie wykonane wieńce. Starostowie dożynkowi ofiarowali także  chleb upieczony z tegorocznej mąki.

W Mszy Świętej Dziękczynnej uczestniczyli, oprócz mieszkańców, Paweł Rychlik, poseł na Sejm RP; Dorota Więckowska, radna sejmiku województwa łódzkiego oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Zduńska Wola.

spis_ludnosci

narodowy spis ludności i mieszkań 2021

baner_projekt

Gminny portal podatkowy