Przejdź do treści
Imieniny:
piątek, 24 września 2021
EnglishGermanPolish

Dziękczynienie za plony ziemi

Pomimo trudnego czasu dziękować za każde ziarno i prosić o dalszą, Bożą pomoc przybyli do Korczewa mieszkańcy Gminy Zduńska Wola. Mimo trwającej pandemii nie zmienił się dziękczynny charakter święta.

Za plony i trud pracy rolników dziękowano w niedzielę 12 września, w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy i Męczennicy w Korczewie. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Wojsławice. Funkcję starostów dożynkowych pełnili: Elżbieta Jóźwiak, przewodnicząca KGW Wojsławice oraz Sławomir Szrejter, sołtys sołectwa Wojsławice. 

Swą obecnością uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych,  dziesięć delegacji z sołectw z darami ołtarza oraz pięć delegacji sołectw, które przygotowały wieńce dożynkowe.

Dziękczynną Mszę świętą sprawował gospodarz ks. Michał Styczyński, proboszcz parafii w Korczewie,  podczas której zostały poświęcone misternie wykonane wieńce. Starostowie dożynkowi ofiarowali także  chleb upieczony z tegorocznej mąki.  

W Mszy Świętej Dziękczynnej uczestniczyli, oprócz mieszkańców, Paweł Rychlik, poseł na Sejm RP; Dorota Więckowska, radna sejmiku województwa łódzkiego oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Zduńska Wola.

spis_ludnosci

narodowy spis ludności i mieszkań 2021

baner_projekt

baner_projekt

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

epuap

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

BIP

SIP

SIP

młodzieżowa rada gminy

młodzieżowa rada gminy

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Gazeta Nasza Gmina

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook