Przejdź do treści
Imieniny:
środa, 14 kwietnia 2021
EnglishGermanPolish

Drugie miejsce “Królowej Bab”

Duzy sukces Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach, które zajęło 2 miejsce w konkursie kulinarnym „Wielkanocna Baba z Łódzkiego” organizowanego przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach przygotowały pyszną babkę gotowaną w polewie czekoladowej. Jedyną dekoracją wypieku a zarazem smakołykiem były pisklęta z bezy. „Królową Bab” Panie zaprezentowały jury w wianku uplecionym z zielonego bukszpanu.
 
Celem konkursu było kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z okresem Wielkiej Nocy, zobrazowanie dbałości o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla tradycji ludowych oraz propagowanie domowego przygotowania tradycyjnych wypieków związanych z wielkanocnym dziedzictwem kulinarnym.
 

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

spis_ludnosci

narodowy spis ludności i mieszkań 2021

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook