wtorek, 26 maja 2020

Droga Czechy-Ogrodzisko z dofinansowaniem

W dniu dzisiejszym wójt Gminy Zduńska Wola podpisał z Zbigniewem Rau, Wojewodą Łódzkim umowę na dofinansowanie zadania „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych Czechy – Ogrodzisko” w wysokości 50 % jego wartości. Wartość całkowita robót zamyka się kwotą: 5 468 721,98 zł, wysokość otrzymanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi: 2 747 594,00 zł.

W ramach inwestycji na odcinkach przebudowywanej jezdni będzie rozebrana istniejąca konstrukcja i ułożona nowa z kruszywa łamanego oraz dwóch warstw z betonu asfaltowego oraz wykonane ujednolicenie szerokości jezdni od 5,2 – 5,5 m na odcinku prostym oraz do 6 m na łukach drogi. Wzdłuż przebudowywanych jezdni po prawej stornie zarówno
w Ogrodzisku i Czechach będą wykonane chodniki o szerokości 1,5 – 2 m z kostki betonowej. Ponadto na odcinku II tj. pomiędzy wsiami Czechy – Ogrodzisko zostanie wykonana ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 m.

Wykonawcą robót będzie Firma Usługowo-Handlowa MARTOM Mariusz Rubajczyk ze Zduńskiej Woli.

wybory_2020_widget