Imieniny:
środa, 27 maja 2020
EnglishGermanPolish

Być Kobietą, być Kobietą….

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, powiedział kiedyś Pierre de Brantome. Z tej okazji w dniu 25 lutego w sali do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czechach zaproszone zostały kobiety, które aktywnie działają w kołach gospodyń wiejskich, radne i  sołtyski z terenu Gminy. Na zaproszenie odpowiedziało prawie 120 kobiet. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Maria Adamiak, była wójt Gminy Zduńska Wola,  Henryk Staniucha, wójt Gminy Zduńska Wola, Antoni Wujda, zastępca wójta Gminy Zduńska Wola,  Janusz Sakiewa, przewodniczący Rady Gminy Zduńska Wola, Włodzimierz Ignaczak, prezes OSP w Czechach oraz Wojciech Kosiński, sołtys sołectwa Czechy. Spotkanie rozpoczęło się miłym akcentem ze strony zaproszonych Panów, którzy razem z życzeniami z okazji Dnia Kobiet wręczyli wszystkim obecnym Paniom, zamiast kwiatów, słodkie upominki.

Specjalnie dla Pań tego wieczoru na scenie wystąpił chór „Złota Jesień” oraz zespół „Ladies Dance”. Panie w pięknych strojach dały zaczątek po późniejszego wspólnego śpiewania przy akompaniamencie Stanisława Radomskiego.

W tym dniu wójt Gminy podziękował paniom z kół gospodyń wiejskich za ich trud i wysiłek włożony na rzecz zachowania kultury i tradycji Gminy Zduńska Wola oraz za działalność społeczną w środowisku lokalnym. Nagrody otrzymały: KGW Poręby, KGW Kłady-Dionizów, KGW Czechy – za aktywne uczestnictwo w Dożynkach Gminnych  oraz KGW Rębieskie za przygotowanie Gminnej Wigilii.

Gospodynie tego wieczoru – KGW Czechy – przygotowało oprócz posiłków, także tzw. pokazowy stół wielkanocny. Zaproszone panie mogły  degustować potrawy, a panie: Jolanta Krata oraz Urszula Sakiewa podzieliły się swoją wiedzą i opowiedziały co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole i w wielkanocnym koszyczku.  Zaproszeni goście mogli odwiedzić także stoisko decoupag’u oraz mogli skorzystać z możliwości wykonania sobie pamiątkowych zdjęć.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości należą się: członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Czech z przewodnicząca Urszula Sakiewą, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czechach wraz z prezesem Włodzimierzem Ignaczakiem oraz Wojciechowi Kosińskiemu, sołtysowi sołectwa Czechy.

Wszystkim Mieszkankom Gminy Zduńska Wola życzymy, aby Dzień Kobiet trwał cały rok i aby wszystkie Panie zawsze czuły się szczęśliwe i dumne z tego, że są Kobietami. 

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook