wtorek, 14 lipca 2020

Blisko 4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych

W dniu 26 czerwca br. Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, przekazał symboliczny czek na ręce Henryka Staniuchy wójta Gminy Zduńska Wola na dofinansowanie inwestycji pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 119060E w miejscowościach Karsznice i Ostrówek”. Pieniądze zostały przekazane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

– Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje od 1 stycznia 2018 r. Z roku na rok przeznaczamy większe środki na inwestycje drogowe w samorządach gminnych i powiatowych. Przy dofinansowaniu bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo, bo to jest współczynnik – dla każdego z nas –  najważniejszy. Patrzymy również na szeroko rozumiany komfort. Na to, jak drogi wpływają na komfort życia mieszkańców. Nowe drogi ułatwiają dotarcie m.in. do ośrodków zdrowia, urzędów, ośrodków kultury i miejsc pracy. Zrównujemy dzięki temu szanse i niwelujemy różnice społeczne – podkreśla wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

– Chcemy bardzo serdecznie podziękować za dofinansowanie na poziomie 70% i możliwość wykonania tej inwestycji. To jest kwota, która umożliwia nam wykonanie drogi w miejscowościach Karsznice – Ostrówek. Nowa infrastruktura drogowa jest w tym miejscu wyczekiwana. Poprawi znacznie bezpieczeństwo oraz warunki życia mieszkańcom okolicznych sołectw – zaznacza wójt Henryk Staniucha.

Przypomnijmy, wartość kosztorysowa inwestycji pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 119060E w miejscowościach Karsznice i Ostrówek” to kwota 5 200 000,00 zł, natomiast dofinansowanie na poziomie 70% wynosi 3 658 919,00 zł.

wybory_2020_widget