Imieniny:
wtorek, 14 lipca 2020
EnglishGermanPolish

Blisko 4 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych

W dniu 26 czerwca br. Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, przekazał symboliczny czek na ręce Henryka Staniuchy wójta Gminy Zduńska Wola na dofinansowanie inwestycji pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 119060E w miejscowościach Karsznice i Ostrówek”. Pieniądze zostały przekazane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

– Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje od 1 stycznia 2018 r. Z roku na rok przeznaczamy większe środki na inwestycje drogowe w samorządach gminnych i powiatowych. Przy dofinansowaniu bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo, bo to jest współczynnik – dla każdego z nas –  najważniejszy. Patrzymy również na szeroko rozumiany komfort. Na to, jak drogi wpływają na komfort życia mieszkańców. Nowe drogi ułatwiają dotarcie m.in. do ośrodków zdrowia, urzędów, ośrodków kultury i miejsc pracy. Zrównujemy dzięki temu szanse i niwelujemy różnice społeczne – podkreśla wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

– Chcemy bardzo serdecznie podziękować za dofinansowanie na poziomie 70% i możliwość wykonania tej inwestycji. To jest kwota, która umożliwia nam wykonanie drogi w miejscowościach Karsznice – Ostrówek. Nowa infrastruktura drogowa jest w tym miejscu wyczekiwana. Poprawi znacznie bezpieczeństwo oraz warunki życia mieszkańcom okolicznych sołectw – zaznacza wójt Henryk Staniucha.

Przypomnijmy, wartość kosztorysowa inwestycji pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 119060E w miejscowościach Karsznice i Ostrówek” to kwota 5 200 000,00 zł, natomiast dofinansowanie na poziomie 70% wynosi 3 658 919,00 zł.

wybory_2020_widget

wybory_2020_widget

baner

baner

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook