niedziela, 15 grudnia 2019

Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych Czechy – Ogrodzisko

Informujemy, iż zakończyły się prace związane z rozbudową i przebudową dróg gminnych Ogrodzisko – Czechy o długości blisko 3 km. Inwestycja została zrealizowana według projektu budowlanego, w którym prace podzielone zostały na trzy etapy:

Etap I o długości około 1150 m od granicy gminy we wsi Ogrodzisko do skrzyżowania w kierunku wsi Czechy.

W ramach prac wykonano: nową podbudowę jezdni, poszerzono ją do 5,5 m, nową nawierzchnię bitumiczną, chodnik z kostki betonowej, rów odwadniający pas drogowy oraz wyniesione przejście dla pieszych. Przebudowane zostały również istniejące zjazdy do posesji.

Etap II o długości około 760 m od skrzyżowania we wsi Ogrodzisko do skrzyżowania we wsi Czechy przy tzw. „Krzewince”.

W ramach przebudowy drogi odmulono istniejący rów odwadniający pas drogowy, za którym wykonano ciąg pieszo rowerowy z kostki betonowej. Wykonane zostały również wyniesione przejścia dla pieszych.

Etap III o długości około 850 m od skrzyżowania w miejscowości Czechy – z drogą do wsi Ogrodzisko do skrzyżowania dróg gminnych w kierunku drogi wojewódzkiej Zduńska Wola – Sieradz.

Na tym odcinku w celu poprawienia bezpieczeństwa warunków jazdy wykonano: przebudowę istniejącego skrzyżowania, nową podbudowę oraz nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 m z poszerzeniami na łukach, chodnik, rów odwadniający pas drogowy, oraz wyniesione przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji na każdym z etapów wykonane zostało nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Inwestycja zrealizowana została przez Firmę Usługowo – Handlową MARTOM Mariusz Rubajczyk ze Zduńskiej Woli.

Całkowita wartość zdania to 5 578 043,21 zł.

Kwota dofinansowania to 2 747 594,00 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2019-2028.