Przejdź do treści
Imieniny:
sobota, 15 maja 2021
EnglishGermanPolish

Podziękowaliśmy za plony

Tegoroczne dożynki, z uwagi na trwający stan epidemiczny, przybrały inną niż w latach poprzednich formę. Nie zorganizowano biesiady dożynkowej, nie przeprowadzono tradycyjnych konkursów, a wieńce ograniczono tylko do jednego – symbolicznego. Nie zmienił się za to dziękczynny charakter święta.

Za plony i trud pracy rolników dziękowano w niedzielę 13 września, w kościele św. Katarzyny Dziewicy Męczennicy w Korczewie. W Mszy Świętej Dziękczynnej uczestniczyli Piotr Polak, poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska, radna sejmiku województwa łódzkiego oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Zduńska Wola.

Swą obecnością uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych,  delegacje z sołectw z darami oraz delegacja sołectwa Korczew, która przygotowała symboliczny wieniec dożynkowy.

Wójt gminy Zduńska Wola w wystąpieniu przed rozpoczęciem nabożeństwa nawiązał do chleba, mówiąc, że przybywamy do kościoła w Korczewie, prosić, by na naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba i abyśmy zawsze umieli dzielić się nim z drugim człowiekiem w potrzebie.

Pomimo trudnego czasu, dziękować za każde ziarno i prosić o dalszą, Bożą pomoc przybyli również mieszkańcy Korczewa i gminy.

Dziękczynną Mszę Świętą sprawował współgospodarz ks. proboszcz Janusz Gozdalik.  

Wójt Gminy Zduńska Wola składa serdeczne podziękowania Proboszczowi parafii w Korczewie – ks. Januszowi Gozdalikowi oraz ks. Pawłowi Szudzikowi.  Serdeczne podziękowania kieruje do Mieszkańców sołectwa Korczew za przygotowanie wieńca dożynkowego i ubranie placu kościelnego, a także  do wszystkich Sołtysów i kół gospodyń wiejskich, którzy przybyli wraz z delegacjami, niosąc w procesji dary. Dziękuje także pocztom sztandarowym, które swoją obecnością uświetniły niniejszą uroczystość oraz wszystkim uczestnikom.

spis_ludnosci

narodowy spis ludności i mieszkań 2021

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook