sobota, 7 grudnia 2019

Nowi młodzi radni na nową kadencję

W październiku bieżącego roku w szkołach podstawowych na terenie gminy odbyły się wybory członków Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola. W wyborach wybrano 15 radnych.

Uroczysta inauguracyjna sesja odbyła się 22 listopada. W  sesji, poza radnymi Młodzieżowej Rady Gminy, udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych, Henryk Staniucha wójt Gminy Zduńska Wola oraz Janusz Sakiewa Przewodniczący Rady Gminy Zduńska Wola. Podczas  sesji radni złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczących i sekretarza Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola.

W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola wybrany został Krystian Michalski – uczeń Szkoły Podstawowej w Krobanowie. Krystian to koleżeński, życzliwy, przyjaźnie nastawiony do ludzi, pracowity  i do tego uzdolniony plastycznie chłopak, promuje gminę nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale i w kraju. W listopadzie br. wywalczył I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maska – niejedną kryje tajemnicę”, zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej; natomiast w ubiegłym roku szkolnym zdobył nagrodę wójta w Powiatowym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Wiceprzewodniczącymi zostały: Weronika Kiedrowska ze Szkoły Podstawowej w Janiszewicach, Lena Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Czechach oraz Zuzanna Pawlak – ze Szkoły Podstawowej w Annopolu Starym. Sekretarzem MRG wybrano Wiktorię Karasińską – uczennicę Szkoły Podstawowej w Krobanowie.

Radnym Młodzieżowej Rady Gminy gratulujemy objęcia funkcji oraz życzymy pełnej satysfakcji z pracy na rzecz młodzieży gminy Zduńska Wola.