niedziela, 15 grudnia 2019

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Zduńska Wola

Gmina Zduńska Wola jako organ prowadzący szkoły, otrzymała wsparcie finansowe na realizację  zadania w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów.

Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych dwie szkoły z gminy tj. Szkoła Podstawowa w Izabelowie oraz Szkoła podstawowa w Janiszewicach będą miały możliwość zakupu nowości wydawniczych do swoich bibliotek szkolnych. Projekt służy promocji i wsparciu czytelnictwa dzieci i młodzieży. Wielkość przyznanych środków szkołom na zakup książek uzależniona była od ilości uczniów uprawnionych do korzystania z bibliotek. Naszym szkołom udało się pozyskać maksymalne wsparcie finansowe, które wynosi 12 000,00 zł dla szkoły w Janiszewicach i 4 000 zł dla szkoły w Izabelowie. Z budżetu Gminy Zduńska Wola na w/w przedsięwzięcie przewidziano wkład własny o łącznej wartości 4 000,00 zł dla obu szkół.

Warto nadmienić, iż Gmina Zduńska Wola znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie rozpatrzone. W związku z tym także Szkoła Podstawowa w Wojsławicach otrzyma środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne  do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.