wtorek, 14 lipca 2020

Kurenda dotycząca stypendium i zasiłku szkolnego

Zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz. 1481 z późn. zm.) uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Zduńska Wola, przysługuje prawo do pomocy materialnej o charakterze socjalnym: stypendium szkolne, zasiłek szkolny.

Stypendium szkolne – może otrzymać uczeń, mieszkający na terenie Gminy Zduńska Wola, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528,00 zł netto. Stypendium szkolne realizowane jest w formie refundacji po przedłożeniu imiennych rachunków potwierdzających zakup pomocy naukowych oraz artykułów szkolnych.

Zasiłek szkolny – może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. O zasiłek można ubiegać się  w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego.

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym wraz z kompletem dokumentów na rok szkolny 2020/2021 należy składać w Urzędzie Gminy Zduńska Wola w pokoju nr 20 (II piętro), w okresie od 1 – 15 września 2020 r.

Wnioski wydawane będą od 17 sierpnia 2020 r.

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 pdf Kurenda 148 KB 9