wtorek, 2 marca 2021

Informacja o obradach XXIX sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola

Zduńska Wola, dnia 18.02.2021 r.

Zapraszam na obrady XXIX sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym
(Dz. z 2020 r. poz. 713) zwołuję XXIX sesję Rady Gminy Zduńska Wola  w dniu
25 lutego 2020 roku o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zduńska Wola, ul. Zielona 30.

Proponowany porządek posiedzenia:

1. Otwarcie XXIX sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji.
  4. Przyjęcie porządku obrad XXIX sesji.
  5. Powołanie Komisji Wniosków i Uchwał.
  6. Sprawy różne.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zduńska Wola na lata 2021 – 2028.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Zduńska Wola na rok 2021.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zduńskowolskiemu na realizację zadania pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 4914E, 4903E i gminnej 119057E we wsi Izabelów.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zduńskowolskiemu na realizację zadania pn. „Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola – Karsznice – budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i Powiatu Łaskiego.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dofinansowania kosztów wykonania podłączeń kanalizacyjnych.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w miejscowości Mostki.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia dopłaty dla 3 grupy taryfowej odbiorców do zużytej wody.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XL/309/2013 w sprawie określenia warunków i trybu wspierania finansowego rozwoju sportu na terenie Gminy Zduńska Wola.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu opłaty za korzystanie z zezwoleń
    na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Gminy Zduńska Wola
    z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie wprowadzenia wspólnej obsługi dla jednostek organizacyjnych Gminy Zduńska Wola.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia wspólnej obsługi dla jednostek organizacyjnych Gminy Zduńska Wola.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie  upoważnienia Wójta do podpisania porozumienia oraz udzielenia pomocy finansowej Miastu Zduńska Wola na realizację zadania pn.: „Biblioteka XXI wieku w Zduńskiej Woli”.
  25. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVI/196/2020 Rady Gminy Zduńska Wola z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości
    i porządku na terenie Gminy Zduńska Wola.
  26. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji rewizyjnej Rady Gminy Zduńska Wola
    za 2020 rok.
  27. Przyjęcie sprawozdania z działalność Komisji skarg, wniosków i petycji Rady Gminy Zduńska Wola za 2020 rok.
  28. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji oświaty, kultury i spraw społecznych Rady Gminy Zduńska Wola za 2020 rok.
  29. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji budżetowej, rolnictwa, rozwoju i ochrony środowiska Rady Gminy Zduńska Wola za 2020 rok.
  30. Zakończenie XXIX sesji Rady Gminy Zduńska Wola.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Sakiewa