31 maja, 2026

Trwa III etap konsultacji społecznych dotyczących „Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska Wola – Łask” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach i zgłaszania swoich uwag oraz propozycji dotyczących rozwoju transportu i mobilności na obszarze naszego regionu.
Uwagi i wnioski można składać:
▪️ pisemnie lub ustnie w siedzibie Urzędu Miasta Sieradza, Plac Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz lub w siedzibach gmin tworzących MOF;
▪️ podczas spotkania konsultacyjnego online, które odbędzie się 8 czerwca 2026 r. w godz. 11:00–13:00.
Więcej informacji: https://sieradz.eu/sump
▪️ drogą elektroniczną na adres: konsultacje@viavistula.pl
Termin składania uwag i wniosków upływa 12 czerwca 2026 r.
Państwa opinie i sugestie są ważnym elementem procesu planowania rozwiązań komunikacyjnych, które będą służyć mieszkańcom w kolejnych latach.
Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

Liczba wyświetleń: 39
Spartakiada Przedszkolaka w Gminie Zduńska Wola
3 czerwca, 2026
W Spartakiadzie Przedszkolaka w Gminie Zduńska Wola wystartowało 8 drużyn. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przede wszystkim pełna radości i dobrej zabawy. W 11 konkurencjach reprezentanci gminnych przedszkoli oraz oddziałów...
Więcej >
Konkurs Gamer CV – wejście na rynek pracy to przygoda
3 czerwca, 2026
Gamer CV to konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który pokazuje, że umiejętności rozwijane podczas grania mają prawdziwą wartość i to poza światem wirtualnym. W tej rekrutacyjnej rozgrywce każdy uczestnik tworzy profil swojego zawodowego bohatera, odkrywając kompetencje niczym cechy postaci RPG
Już teraz zgłoś swój udział w konkursie na stronie https://www.gowork.pl/gamercv/.
Nabór rusza 1 czerwca i zakończy się 26 czerwca 2026 roku. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 3 lipca 2026 roku.
Więcej >
Dzień Dziecka pełen uśmiechu, zabawy i wspólnego świętowania
1 czerwca, 2026
1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda, Zastępca Wójta Sebastian Rzeźnik, Sekretarz Gminy Ewa Padzik oraz Kierownik Referatu Oświaty Anna Chwiołka- Piekarz odwiedzili gminne placówki oświatowe, aby wspólnie z najmłodszymi świętować ten wyjątkowy dzień.
Podczas wizyt dzieci otrzymały balony i lody, które sprawiły im wiele radości.
Więcej >