Imieniny:
niedziela, 22 lipca 2018
EnglishGermanPolish

Zasady ruchu drogowego i wizyta policjanta w szkole w Krobanowie

W drugim tygodniu września grupa przedszkolna Pszczółki poznawała zasady ruchu drogowego. Przedszkolaki na samym początku przypomniały sobie kolory świateł jakie znajdują się na sygnalizatorze świetlnym, nauczyły się ich odróżniać, co wykorzystały
w praktyce, wykonując swoją sygnalizację świetlną na koniec zajęć. Następnie dowiedziały się o konsekwencjach jakie mogą nas spotkać, gdy nie przestrzegamy zasad, które panują na drodze i na przejściach dla pieszych, także tych przy których, nie ma sygnalizatora świetlnego. Wiedzę tę wykorzystały, gdy przechodziły przez „zebrę” w pobliżu Szkoły. Przećwiczyły dzięki temu zasadę spoglądania w odpowiednie strony na ulicę. Przypomniane zostały również ważne dla naszego życia i zdrowia służby oraz numery na policję, straż pożarną i pogotowie. Dzieci zaznajomiły się też ze znakami drogowymi i nauczyły się ich rozróżniać.

Podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności przez była wizyta policjantów
z Komendy Powiatowej Policji ze Zduńskiej Woli. W sali dzieci 4, 5 – letnich gościliśmy też grupę Miodoludki i Kropki. Policjanci ostrzegli między innymi o niebezpieczeństwach, które mogą wydarzyć się w domu, gdy nie ma rodziców oraz w pobliżu agresywnych psów. Zaproszeni goście zwrócili również uwagę na spacerowanie nocą po ulicy i o odpowiednim stroju odblaskowym.  Każdy przedszkolak w tym celu dostał opaskę odblaskową.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach  prowadzonych przez panów policjantów, za co na koniec podziękowały wręczając samodzielnie wykonany prezent
i laurkę oraz wyrecytowały wiersz pt. „Światełko”.