poniedziałek, 18 marca 2019

Zaproszenie na V sesję Rady Gminy Zduńska Wola

Zduńska Wola, dnia 20.02.2019 r.

Zaproszenie

Zapraszam na obrady V sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola. Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz.  z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję V sesję Rady Gminy Zduńska Wola  w dniu 28 lutego 2019 roku o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zduńska Wola, ul. Zielona 30.

Proponowany porządek posiedzenia:

1. Otwarcie V sesji VIII kadencji Rady Gminy Zduńska Wola.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z IV sesji.
  4. Przyjęcie porządku obrad V sesji.
  5. Powołanie Komisji Wniosków i Uchwał.
  6. Sprawy różne.
  1. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru części wsi Karsznice, Krobanów, Ostrówek i Michałów – materiały nr 1.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Zduńska Wola na rok 2019 – materiały 2.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zduńska Wola na lata 2019 – 2028 – materiały 2 A.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – materiały 2 B.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – materiały 2 C.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu pojazdu służbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – materiały 2 D.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zduńska Wola w 2019 roku – materiały nr 3.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu głosowania w wyborach ławników
    do sądów powszechnych – materiały nr 4.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do sądu Okręgowego w Sieradzu – materiały nr 5.

– odczytanie opinii Zespołu opiniującego kandydata na ławnika,

– powołanie Komisji Skrutacyjnej,

– przeprowadzenie głosowania,

– odczytanie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Sieradzu

1. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku
    na terenie Gminy Zduńska Wola – materiały nr 6.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
    i zagospodarowania tych odpadów – materiały nr 7.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Zduńska Wola – materiały nr 8
  4. Przyjęcie sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani za 2018 rok w Gminie Zduńska Wola – materiały nr 9.
  5. Przyjęcie sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy
    w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za okres I – XII 2018 rok – materiały nr 10.
  6. Przyjęcie sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2018 – materiały nr 11.
  7. Zakończenie V sesji Rady Gminy Zduńska Wola.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Sakiewa