Imieniny:
piątek, 22 lutego 2019
EnglishGermanPolish

Zapraszamy do Gajewnik

Już po raz ósmy zapraszamy Państwa do udziału w Nocy Świętojańskiej, która odbędzie się 22 czerwca br. w Gajewnikach. To święto wody, ognia, kwiatów, muzyki oraz ludzi, którzy kultywują tradycje wyplatania wianków świętojańskich oraz palenia ognisk. Jak co roku nie zabraknie u nas lokalnych artystów, którzy zaprezentują swój folklor oraz przypomną jak to dawniej bywało, podczas obrzędu sobótkowego. Wydarzenia dopełnią warsztaty wyplatania wianków świętojańskich z ziół i kwiatów, w których wezmą udział przedstawiciele lokalnych sołectw i stowarzyszeń, jak również wszyscy chętni uczestnicy sobótek. Kolejną atrakcją będzie wyjątkowa podróż do krainy ognia, pirotechniki scenicznej, niesamowitych układów choreograficznych i barwnych strojów, czyli magiczne fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Versus. Aby tradycji stało się zadość, wszystkie wianki wyplecione podczas warsztatów zostaną puszczone na wodę przy dźwiękach skocznej muzyki i śpiewach Zespołu Pieśni i Tańca Anilana.

Do zobaczenia w Gajewnikach!

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook