Imieniny:
wtorek, 16 października 2018
EnglishGermanPolish

Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 18-26.11.2017r. obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”. Tydzień Edukacji Globalnej jest coroczną międzynarodową inicjatywą, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Ideą TEG jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

W Szkole Podstawowej w Krobanowie  każdego dnia odbywały się różne wydarzenia związane z tym tematem. W poniedziałek przygotowany został apel, na którym poinformowano o tym czym jest i jak będzie przebiegał w szkole TEG. Uczniowie klas 0-I zapoznali się z bajką „Tosia odkrywa czekoladę”, a uczniowie klas II i III z bajką „ Lilka i piknik”. Starsi uczniowie obejrzeli film „Ekokonsument” oraz prezentację o prawach dzieci. We wtorek uczniowie klas starszych obejrzeli film „Tajemnice Twojego smartfona”, przeprowadzone zostały również zajęcia: Jak odpowiedzialnie kupować?, Skąd się biorą nasze rzeczy? W środę uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kolejnym filmem „Opowieść o rzeczach”, przeprowadzone zostały kolejne zajęcia: „Sieć globalnych powiązań”, „Ziemia, woda i ludzie”, „Co dziś na śniadanie?”. W czwartek uczniowie klasy IV zaprosili całą społeczność szkoły na degustację przygotowanych przez nich warzyw i owoców. Ponadto uczniowie klas starszych zapoznali się z filmem  „Zatruty ogień”. Przez cały tydzień uczniowie przygotowywali się do prezentacji powierzonych zadań, które przedstawili na apelu w piątek. Najmłodsi (klasy I-III) przygotowali plakaty pt. „Skąd pochodzi to, co jemy?”, uczniowie klasy V przedstawili uczniom mechanizm globalnych powiązań na podstawie prezentacji „Czy wiesz kto zarabia na Twojej koszulce, spodniach i zabawkach?”, uczniowie klasy VI zaprezentowali folder o prawach dzieci, a uczniowie klasy VII zapoznali swoich młodszych kolegów z przygotowanymi przez siebie prezentacjami multimedialnymi „Przedziwna zawartość Twojego kosza na śmieci”.

baner_samorzad_wybory_2018

Wybory samorządowe 2018

baner

baner

Pogoda


Ochrona danych

Ochrona danych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

SIP

SIP

gpks

gpks

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

Adopcja psów

podkowa

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook