Imieniny:
niedziela, 22 lipca 2018
EnglishGermanPolish

Teren wokół strażnicy zagospodarowany

W Annopolu Nowym zrealizowany został projekt pn. „Dbamy, bo nasze”, który polegał na modernizacji terenu wokół strażnicy OSP w tym sołectwie. Dotacja na położenie kostki brukowej w wysokości 5.000 złotych udzielona została z budżetu województwa łódzkiego. Z budżetu gminy na realizację tego zadania przeznaczono dodatkowo 9.000 złotych.

W dniu 30 maja br. Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy. Wsparcie obejmowało realizację małych projektów lokalnych, realizowanych na terenach wiejskich. Gmina Zduńska Wola otrzymała wsparcie na realizację dwóch projektów w miejscowościach Annopole Nowe oraz Kłady.