Imieniny:
sobota, 25 maja 2019
EnglishGermanPolish

Szkolenie z programowania robotów przy użyciu klocków LEGO

      W dniach 9.03-10.03.2019 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach, dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkół gminnych, odbyło się szkolenie „Jak kształcić kompetencje w zakresie programowania?” w ramach projektu „Kod do przyszłości”.

Jego celem było zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania.

       Uczestnicy zajęć poznali metody i narzędzia używane do nauki programowania, dostosowane do potrzeb i umiejętności dzieci w klasach 1-3. Dowiedzieli się, jak zastosować ideę nauki poprzez zabawę. Duży nacisk położono na część praktyczną. Nauczyciele pracowali między innymi z platformą Moodle, programowali w Scratch oraz budowali konstrukcje robotyczne (programowali roboty) przy użyciu klocków LEGO WeDo.

Dzięki szkoleniu oraz otrzymanym tabletom i zestawom klocków będą mogli uczyć przez zabawę programowania komputerowego i przekazać umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata zdominowanego przez nowe technologie. Jest to niezbędne do tego, żeby przygotować przyszłych inżynierów oraz aby dzieci komunikowały się ze sobą w sposób bezpośredni, nie domyślając się wzajemnych intencji. Należy bowiem pamiętać, że programowanie uczy konkretnego działania, pracy
w zespole, wydawania jasnych komunikatów, kreatywności – uruchamia procesy myślowe, które wymagają wysiłku, pokazuje sekwencję całych wydarzeń, a przede wszystkim uczy ze zrozumieniem pracy z instrukcją.

    Z pewnością zdobyte umiejętności pozwolą nauczycielom sprawniej nauczać
w wybranym środowisku wizualnego programowania oraz pomogą tę wiedzę w sposób efektywny przekazać uczniom, a klocki LEGO zostaną wykorzystane w realizacji podstawy programowej na różne sposoby i urozmaicą zajęcia szkolne.

wybory

wybory

okw

okw

wybory ławników

wybory ławników

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook