czwartek, 18 lipca 2019

Szczepienia zwierząt przeciwko wściekliźnie na terenie Gminy Zduńska Wola w 2019 roku

Przypominamy o obowiązkowym ochronnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, którym podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia.

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie gminy Zduńska Wola wykonują między innymi lekarze weterynarii z ,,Przychodni dla zwierząt’’ Czechy 266A.

Szczegółowy harmonogram szczepień

Podczas szczepień będzie można skorzystać z darmowego czipowania zwierząt w ramach ,,Akcji sterylizacji suk i kotek, kastracji psów i kotów oraz zabiegu znakowania zwierząt na rok 2019”.