Imieniny:
sobota, 25 maja 2019
EnglishGermanPolish

Świętowaliśmy Dzień Kobiet

Co roku 8-go marca kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet. Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony został  dopiero w 1910 roku.   W Polsce zaczęto go obchodzić dopiero po II wojnie światowej. I trwa to do dnia dzisiejszego….

W sobotę, 9 marca w Gajewnikach, z inicjatywy  Henryka Staniuchy, wójta Gminy Zduńska Wola zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na zaproszenie odpowiedziały członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Zduńska Wola, radne oraz sołtyski. Przybyłe Panie witała męska część Gminy w osobach: Henryka Staniuchy, wójta Gminy; Antoniego Wujdy, zastępcy wójta oraz Janusza Sakiewy, przewodniczącego Rady Gminy Zduńska Wola oraz Sławomira Turskiego – przewodniczącego Komisji Budżetowej, Rolnictwa, Rozwoju i Ochrony Środowiska. Panowie złożyli Paniom gorące życzenia oraz obdarowali przybyłe Panie symboliczną bombonierką.

W tym dniu wójt Gminy podziękował paniom z kół gospodyń wiejskich za ich trud i wysiłek włożony na rzecz zachowania kultury i tradycji Gminy Zduńska Wola oraz za działalność społeczną w środowisku lokalnym. W spotkaniu uczestniczyły także członkinie nowo zawiązanego Koła gospodyń Wiejskich z Michałowa. Pogratulował im odwagi  i zaangażowania oraz życzył samych sukcesów w realizacji podejmowanych inicjatyw. 

Zebrane kobiety w wyjątkowy nastrój od samego początku wprowadził młody, ale jakże utalentowany uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Krobanowie – Marcel Gładkiewicz. Marcel zaśpiewał 4 utwory. Swój występ rozpoczął od utworu  „It’s time” z repertuaru zespołu Imagine Dragons.

Następnie na scenie pojawił się kabaret Sakreble ze Zduńskiej Woli. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce  z wykorzystaniem śmiesznych gadżetów.  Na zakończenie uroczystości panie włączyły się we wspólne śpiewanie przy akompaniamencie Przemysława Ruty.

Wszystkim Mieszkankom Gminy Zduńska Wola życzymy, aby Dzień Kobiet trwał cały rok i aby wszystkie Panie zawsze czuły się szczęśliwe i dumne z tego, że są Kobietami. 

 

wybory

wybory

okw

okw

wybory ławników

wybory ławników

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook