niedziela, 26 maja 2019

Stawiamy na innowacyjność i bezpieczeństwo!

Już w maju rozpocznie się realizacja projektu „Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola”. Projekt, który realizowany jest przy udziale Komendy Powiatowej Policji
w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem łatwiej”, skierowany jest do mieszkańców Gminy Zduńska Wola. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest uświadomienie najmłodszych uczestników ruchu drogowego
o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dlatego ważnym elementem będą prelekcje prowadzone we wszystkich gminnych placówkach oświatowych przez funkcjonariuszy z KPP w Zduńskiej Woli. Dla starszych uczestników ruchu drogowego zorganizowana zostanie konferencja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach otrzymanego dofinansowanie powstaną dwie stacje naprawcze dla rowerów, które dostępne będą dla wszystkich mieszkańców gminy. Zakupione zostaną „autochodziki”, „busochodziki”, które będą pomocne podczas spotkań profilaktycznych z najmłodszymi dziećmi. W celach edukacyjnych dla młodzieży zakupione zostaną alko- i narkogogle. Zwieńczeniem całego projektu będzie rajd rowerowy.

Mamy głęboką nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy wpłyną na zwiększenie świadomości mieszkańców na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację w wysokości 49.529,00 zł z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

okw