niedziela, 18 listopada 2018

SKO w Czechach na szóstkę

26 października – dokładnie w szóstą rocznicę powstania SKO w Czechach – odbyły się główne obchody urodzin Szkolnej Kasy Oszczędności w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach.

W uroczystości wzięli udział: Iwona Szewczyk-Bąk – skarbnik gminy Zduńska Wola,  Tomasz Buda – dyrektor Banku PKO BP w Zduńskiej Woli i Iwona Urbańska – kierownik Zespołu Obsługi Klienta w Banku PKO BP w Zduńskiej Woli. Swoją obecnością zaszczyciły również maskotki związane z SKO: Żyrafka Lokatka i Pancernik Hatetepes.

Uczniowie wzięli udział w przedstawieniu promującym SKO przygotowanym przez Beatę Skrzypczyńską pod hasłem “SKO to jest to!” Następnie Tomasz Buda – dyrektor Banku PKO BP w Zduńskiej Woli uroczyście przekazał na ręce Anny Stoparczyk – dyrektora szkoły w Czechach, czek na kwotę 15 tys. zł za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie dla SKO. Szkoła przekazała także podziękowania za wieloletnią współpracę na ręce Tomasza Budy i  Iwony Urbańskiej.

Po części artystycznej klasy czwarte uczestniczyły w zmaganiach w turnieju SKO pod hasłem „SKO na szóstkę”. Przedstawiciele uczniów rywalizowali w częściach pisemnej i sportowej połączonej z wiedzą matematyczną przygotowanych przez opiekunów SKO: Jarosława Szewczyka, Agnieszkę Besser-Krysiak oraz nauczyciela wychowania fizycznego Donatę Jasiewicz. Ponadto każda z klas zaprezentowała hasło promujące SKO oraz plakat promujący oszczędzanie.

Po emocjonującej i zaciętej walce pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy 4a i 4c. Na drugim miejscu sklasyfikowaliśmy klasę 4b. Każda z drużyn została nagrodzona dyplomem i nagrodami ufundowanymi przez SKO, a kibice z rąk Żyrafki Lokatki i Pancernika Hatetepesa otrzymali słodkie upominki i ołówki z logo SKO.

baner_samorzad_wybory_2018

Wybory samorządowe 2018